Gdzie na kawę i ciacho? Ranking najpopularniejszych kawiarni i cukierni na Facebooku w Polsce.

Kasia Kowalczyk , 13 czerwca 2017

najpopuklarniejsze-kawiarnie-i-cukiernie-na-Facebooku-w-Polsce_ranking-NapoleonCat

W zeszłym miesiącu opracowaliśmy zestawienie 50 najpopularniejszych restauracji i barów na Facebooku w Polsce. Tym razem postanowiliśmy sprawdzić, które kawiarnie i cukiernie cieszą się największym zainteresowaniem użytkowników. W rankingu tym zostały uwzględnione zarówno sieci kawiarni, jak również niewielkie lokale serwujące małą czarną i inne odmiany tego aromatycznego napoju. W zestawieniu uwzględniliśmy również cukiernie. Jak wynika bowiem z badania Café Monitor 2016 ARC Rynek i Opinia, ponad połowa kawoszy, wybierając miejsce na wypicie swojego ulubionego napoju, kieruje się również dostępną w nim ofertą deserów. Zgodnie z danymi z przeprowadzonej przez ten instytut badawczy analizy, najpopularniejszymi sieciami kawiarni w połowie zeszłego roku były: Starbucks, Costa Coffee, Coffeeheaven, Tchibo oraz McCafé.
A jak wygląda popularność kawiarni i cukierni na Facebooku w Polsce?

Czytaj dalej

Automatyczna moderacja treści na Facebooku teraz dostępna we wszystkich językach

Kasia Kowalczyk , 8 czerwca 2017

automatyczna-moderacja-tresci-na-Facebooku

Kontrolowanie treści pojawiających się na biznesowych stronach na Facebooku jest niezwykle istotne z punktu widzenia zarządzania wizerunkiem i reputacją marki. Proces ten może być jednak niezwykle czasochłonny. Często moderatorzy spędzają zdecydowaną większość czasu na usuwaniu obraźliwych, czy niepożądanych komentarzy i postów umieszczanych na stronach ich marek. Nie zawsze jednak mają możliwość natychmiastowej reakcji. Brak sprawnego zarządzania treściami pojawiającymi się na Twojej stronie na Facebooku może mieć bardzo niepożądane konsekwencje. Nawet jeden nieprzychylny komentarz może odegrać ogromne znaczenie, przeradzając się w przepełnioną krytyką dyskusję, a nawet kryzys wizerunkowy. Dla wielu firm niemożliwe jest jednak zatrudnienie kolejnych moderatorów i obsługa ich stron w systemie 24/7. NapoleonCat ułatwia zarządzanie tym procesem, udostępniając swoim użytkownikom funkcję automatycznej moderacji treści. Umożliwia ona zdefiniowanie konkretnych działań wobec postów na stronie, komentarzy, prywatnych wiadomości oraz komentarzy do ukrytych postów na Facebooku. NapoleonCat może automatycznie odpowiadać na prywatne wiadomości, ukrywać komentarze trolli i obraźliwe posty. Dziś funkcja automoderacji została rozbudowana i działa we wszystkich językach (a właściwie na wszystkie znaki) – niezależnie od tego, czy umieszczona treść jest napisana cyrylicą, w alfabecie łacińskim, arabskim, czy innym. Dodatkowo funkcja automoderacji została przeniesiona do Inboxa i przeszła redesign.

Czytaj dalej

Dzień Matki na Instagramie – analiza hashtaga #dzienmatki

Kasia Kowalczyk , 29 maja 2017

analiza-hashtaga-dzien-matki-na-Instagramie_analityka-Instagrama-w-NapoleonCat

Obchodzony w minionym tygodniu Dzień Matki odbił się sporym echem w mediach społecznościowych. Na Instagramie pojawiały się przeróżne grafiki z życzeniami, czy te wyrażające wdzieczność i miłość do mam, zdjęcia z dzieciństwa, czy po prostu fotografie w towarzystwie mam. Z tej okazji postanowiliśmy przeprowadzić analizę hashtaga #dzienmatki na Instagramie. Uwzględniliśmy w niej wpisy zawierające monitorowany hashtag, interakcje, jakie wywołały, jak również najpopularniejsze posty i najbardziej aktywnych autorów tych wpisów.

Czytaj dalej

Monitoring z Brand24 dostępny w NapoleonCat

Kasia Kowalczyk , 11 kwietnia 2017

monitoring-internetu-i-zarzadzanie-komunikacja-w-social-media

Podłączenie Brand24 do NapoleonCata pozwoli na monitoring internetu i zarządzanie działaniami w mediach społecznościowych z jednego miejsca, bez konieczności przełączania się pomiędzy aplikacjami. Od teraz użytkownicy NapoleonCata, korzystający również z Brand24, będą mogli zobaczyć każdą wzmiankę o ich firmie, niezależnie od tego, czy pojawiła się ona na platformach społecznościowych, forach, blogach, czy w serwisie branżowym. Takie rozwiązanie pozwoli na jeszcze szybszą reakcję na każdy komentarz na temat Twojej marki. Jeśli np. na forum branżowym rozpocznie się dyskusja dotycząca Twojego biznesu, będziesz mieć możliwość błyskawicznie zareagować, a nawet przenieść ją na swoje konta w mediach społecznościowych. Monitoring internetu pozwoli Ci również wyłapać najczęściej pojawiające się pytania dotyczące Twojej marki, a odpowiedzi na nie i najistotniejsze kwestie publikować na Facebooku, Twitterze, czy Google+.Ułatwi Ci to wzmocnienie wizerunku Twojej firmy w sieci, transparentności prowadzonego biznesu oraz poprawi budowanie dobrych relacji biznesowych. Pozwoli również optymalizować strategię działań w social mediach, jak również zapobiegać ewentualnym kryzysom. Takie rozwiązanie usprawni pracę zespołów marketingowych, zwiększając efektywność prowadzonych w internecie aktywności.

Czytaj dalej

Ranking: najpopularniejsze hotele i obiekty noclegowe na Facebooku w Polsce

Kasia Kowalczyk , 6 kwietnia 2017

najpopularniejsze-hotele-na-Facebooku-w-Polsce_ranking-hoteli-na-Facebooku_NapoleonCat

Z Facebooka w Polsce korzysta już ponad 15 mln użytkowników. Platforma ta jest postrzegana przez internautów jako jedno z lepszych źródeł odkrywania nowych treści. Z danych Facebooka (z drugiego kwartału 2016) wynika, iż za jego pośrednictwem o nowych produktach i usługach dowiedziało się aż 60% użytkowników. Wśród najpopularniejszych kategorii znajdują się kosmetyki, technologia, rozrywka oraz podróże. W tej ostatniej internauci wyszukują m.in. informacji na temat miejsc wartych odwiedzenia, polecanych kierunków podróży, jak również obiektów, w których warto zatrzymać się na nocleg. Postanowiliśmy sprawdzić, które hotele i miejsca noclegowe zyskały największą popularność. Analizowana przez nas kategoria uwzględnia również obiekty nie posiadające statusu hotelu, ale oferujące usługi noclegowe.

Czytaj dalej

Nowa, ulepszona skrzynka odbiorcza w NapoleonCat

Kasia Kowalczyk , 21 marca 2017

społecznościowa-skrzynka-odbiorcza-w-NapoleonCat

Prowadzenie komunikacji w mediach społecznościowych, moderacja treści, reagowanie na wiadomości i komentarze użytkowników, nadążanie za powiadomieniami z kilku serwisów społecznościowych nie jest łatwym zadaniem. Będąc administratorem kilku stron na Facebooku, musisz pamiętać, by odpowiedzieć z właściwego profilu. Zarządzając kilkoma profilami na Instagramie, czy Twitterze musisz przelogować się z jednego konta na drugie, by sprawdzić, czy są jakieś komentarze, na które należy zareagować itp. Na szczęście NapoleonCat rozwiązuje ten problem dzięki społecznościowej skrzynce odbiorczej. Inbox pozwala na zarządzanie wiadomościami z Facebooka i Twittera, czy komentarzami z Instagrama bez konieczności każdorazowego przenoszenia się pomiędzy serwisami. Udostępnia nie tylko wgląd w te treści, ale również możliwość reakcji (odpowiedź na komentarz, polubienie itp.), oznaczanie użytkowników (fanów, obserwujących), kategoryzowanie treści, a od teraz również oznaczanie ich sentymentu. Dodatkowo dostępna jest funkcja wysyłania notatek wewnętrznych, jak również notatek wysyłanych do klienta (na dowolny adres email). Dzięki niej w błyskawiczny sposób, z poziomu NapoleonCata, możesz skonsultować swoją odpowiedź na komentarz, wiadomość, czy post użytkownika z odpowiednią osobą w dziale lub firmie zewnętrznej, z którą współpracujesz. Otrzyma ona email, a odpowiedź na niego pojawi się w Inboxie NapoleonCat’a. Jak dokładnie działa Inbox i jakie funkcje są w nim dostępne?

Czytaj dalej

Najpopularniejsze seriale i programy telewizyjne na Facebooku i Instagramie w Polsce

Kasia Kowalczyk , 15 marca 2017

Spośród polskich programów telewizyjnych największą popularnością na Facebooku cieszy się serial M jak miłość, posiadając ponad 835k fanów. Drugą pozycję zajmuje strona programu The Voice of Poland, wyprzedzając króla TVN’u – czyli Kubę Wojewódzkiego. Jak widać w poniższym zestawieniu, pierwsza dziesiątka zdecydowanie należy do TVN’u. Aż 6 pozycji w TOP10 zajmują seriale i programy właśnie tej stacji.
Wśród najpopularniejszych dziesięciu znalazły się również facebookowe strony: muzycznego talent show Polsatu Must be the music. Tylko muzyka oraz nadawanego przez TVP serialu Rodzinka.pl .

najpopularniejsze-programy-telewizyjne-i-seriale-na-facebooku-w-Polsce_TOP10_dane-NapoleonCat

Czytaj dalej