Monitoring z Brand24 dostępny w NapoleonCat

Kasia Kowalczyk , 11 kwietnia 2017

monitoring-internetu-i-zarzadzanie-komunikacja-w-social-media

Podłączenie Brand24 do NapoleonCata pozwoli na monitoring internetu i zarządzanie działaniami w mediach społecznościowych z jednego miejsca, bez konieczności przełączania się pomiędzy aplikacjami. Od teraz użytkownicy NapoleonCata, korzystający również z Brand24, będą mogli zobaczyć każdą wzmiankę o ich firmie, niezależnie od tego, czy pojawiła się ona na platformach społecznościowych, forach, blogach, czy w serwisie branżowym. Takie rozwiązanie pozwoli na jeszcze szybszą reakcję na każdy komentarz na temat Twojej marki. Jeśli np. na forum branżowym rozpocznie się dyskusja dotycząca Twojego biznesu, będziesz mieć możliwość błyskawicznie zareagować, a nawet przenieść ją na swoje konta w mediach społecznościowych. Monitoring internetu pozwoli Ci również wyłapać najczęściej pojawiające się pytania dotyczące Twojej marki, a odpowiedzi na nie i najistotniejsze kwestie publikować na Facebooku, Twitterze, czy Google+.Ułatwi Ci to wzmocnienie wizerunku Twojej firmy w sieci, transparentności prowadzonego biznesu oraz poprawi budowanie dobrych relacji biznesowych. Pozwoli również optymalizować strategię działań w social mediach, jak również zapobiegać ewentualnym kryzysom. Takie rozwiązanie usprawni pracę zespołów marketingowych, zwiększając efektywność prowadzonych w internecie aktywności.

Czytaj dalej

Ranking: najpopularniejsze hotele i obiekty noclegowe na Facebooku w Polsce

Kasia Kowalczyk , 6 kwietnia 2017

najpopularniejsze-hotele-na-Facebooku-w-Polsce_ranking-hoteli-na-Facebooku_NapoleonCat

Z Facebooka w Polsce korzysta już ponad 15 mln użytkowników. Platforma ta jest postrzegana przez internautów jako jedno z lepszych źródeł odkrywania nowych treści. Z danych Facebooka (z drugiego kwartału 2016) wynika, iż za jego pośrednictwem o nowych produktach i usługach dowiedziało się aż 60% użytkowników. Wśród najpopularniejszych kategorii znajdują się kosmetyki, technologia, rozrywka oraz podróże. W tej ostatniej internauci wyszukują m.in. informacji na temat miejsc wartych odwiedzenia, polecanych kierunków podróży, jak również obiektów, w których warto zatrzymać się na nocleg. Postanowiliśmy sprawdzić, które hotele i miejsca noclegowe zyskały największą popularność. Analizowana przez nas kategoria uwzględnia również obiekty nie posiadające statusu hotelu, ale oferujące usługi noclegowe.

Czytaj dalej

Nowa, ulepszona skrzynka odbiorcza w NapoleonCat

Kasia Kowalczyk , 21 marca 2017

społecznościowa-skrzynka-odbiorcza-w-NapoleonCat

Prowadzenie komunikacji w mediach społecznościowych, moderacja treści, reagowanie na wiadomości i komentarze użytkowników, nadążanie za powiadomieniami z kilku serwisów społecznościowych nie jest łatwym zadaniem. Będąc administratorem kilku stron na Facebooku, musisz pamiętać, by odpowiedzieć z właściwego profilu. Zarządzając kilkoma profilami na Instagramie, czy Twitterze musisz przelogować się z jednego konta na drugie, by sprawdzić, czy są jakieś komentarze, na które należy zareagować itp. Na szczęście NapoleonCat rozwiązuje ten problem dzięki społecznościowej skrzynce odbiorczej. Inbox pozwala na zarządzanie wiadomościami z Facebooka i Twittera, czy komentarzami z Instagrama bez konieczności każdorazowego przenoszenia się pomiędzy serwisami. Udostępnia nie tylko wgląd w te treści, ale również możliwość reakcji (odpowiedź na komentarz, polubienie itp.), oznaczanie użytkowników (fanów, obserwujących), kategoryzowanie treści, a od teraz również oznaczanie ich sentymentu. Dodatkowo dostępna jest funkcja wysyłania notatek wewnętrznych, jak również notatek wysyłanych do klienta (na dowolny adres email). Dzięki niej w błyskawiczny sposób, z poziomu NapoleonCata, możesz skonsultować swoją odpowiedź na komentarz, wiadomość, czy post użytkownika z odpowiednią osobą w dziale lub firmie zewnętrznej, z którą współpracujesz. Otrzyma ona email, a odpowiedź na niego pojawi się w Inboxie NapoleonCat’a. Jak dokładnie działa Inbox i jakie funkcje są w nim dostępne?

Czytaj dalej

Najpopularniejsze seriale i programy telewizyjne na Facebooku i Instagramie w Polsce

Kasia Kowalczyk , 15 marca 2017

Spośród polskich programów telewizyjnych największą popularnością na Facebooku cieszy się serial M jak miłość, posiadając ponad 835k fanów. Drugą pozycję zajmuje strona programu The Voice of Poland, wyprzedzając króla TVN’u – czyli Kubę Wojewódzkiego. Jak widać w poniższym zestawieniu, pierwsza dziesiątka zdecydowanie należy do TVN’u. Aż 6 pozycji w TOP10 zajmują seriale i programy właśnie tej stacji.
Wśród najpopularniejszych dziesięciu znalazły się również facebookowe strony: muzycznego talent show Polsatu Must be the music. Tylko muzyka oraz nadawanego przez TVP serialu Rodzinka.pl .

najpopularniejsze-programy-telewizyjne-i-seriale-na-facebooku-w-Polsce_TOP10_dane-NapoleonCat

Czytaj dalej

Kto tweetuje o social mediach? 25 ekspertów, których warto śledzić.

Kasia Kowalczyk , 9 marca 2017

Twitter jest serwisem społecznościowym bardzo chętnie wykorzystywanym przez osoby publiczne – polityków, dyplomatów, przedstawicieli mediów, czy celebrytów. W serwisie nie brakuje również liderów opinii, specjalistów w danej dziedzinie, czy też tzw. zwykłych użytkowników. Twitter jest uznawany za jedno z szybszych źródeł wymiany informacji na świecie. Jest również „skarbnicą wiedzy”. Można na nim bowiem znaleźć profile ekspertów, którzy chętnie dzielą się swoimi opiniami, know-how i doświadczeniem. Należą do nich również specjaliści zajmujący się mediami społecznościowymi. I mimo szybkości przepływu informacji (jaką Twitter bez wątpienia zapewnia) i bardzo skondensowanej formy ich przekazywania (limit 140- znaków w tweecie), czasem ciężko jest wyłapać najważniejsze informacje z branży i wyłowić te najciekawsze porady i wskazówki. Dlatego też przygotowaliśmy listę 25 ekspertów od social mediów, których warto śledzić, by być na bieżąco z nowinkami branżowymi, trendami, analizami, gorącymi tematami, czy poradami eksperckimi. Oczywiście nie jest to „zamknięta” lista, ani też ranking najpopularniejszych specjalistów od mediów społecznościowych. Jest to subiektywny wybór inspirujących osób w branży socialowej na świecie. Osób, które warto śledzić i od których warto się uczyć.

Czytaj dalej

Ranking najpopularniejszych marek samochodowych na Facebooku w Polsce

Kasia Kowalczyk , 22 lutego 2017

ranking najpopularniejszych marek motoryzacyjnych na Facebooku w Polsce

Swoje strony na Facebooku posiadają praktycznie wszystkie marki samochodowe dostępne na rynku w Polsce. Do najpopularniejszych należą Audi, Kia Motors oraz BMW. Każda z nich ma już ponad 300 tys. fanów, przy czym Audi zbliża się do liczby 400 tys. To właśnie miłośników tej marki przybyło najwięcej od początku 2017 (wzrost liczby fanów na poziomie 8%). Na drugim miejscu pod kątem przyrostu fanów plasuje się Lexus, zaś na trzecim – BMW Polska.

Najpopularniejsze marki samochodowe na Facebooku_kryterium-liczba fanow

Czytaj dalej

Instagram pełen miłości – analiza hashtaga #walentynki na Instagramie

Kasia Kowalczyk , 15 lutego 2017

analiza-hashtaga-walentynki-na-Instagramie_analityka-Instagrama-w-NapoleonCat

Obchodzenie święta zakochanych ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Ci pierwsi obdarowują ukochane osoby upominkami, świętują walentynki na romantycznej kolacji, czy po prostu wspólnie spędzają ten dzień. To właśnie oni bardzo chętnie dzielą się swoimi emocjami na portalach społecznościowych. Sprawdziliśmy, jaki w tym roku wyglądały walentynki na Instagramie.

Czytaj dalej

Aktywny monitoring hashtagów na Instagramie

Kasia Kowalczyk , 13 lutego 2017

aktywny-monitoring-hashtagow-na-Instagramie-w-NapoleonCatHashtagi stały się powszechnie używane w działaniach komunikacyjnych. Ogromną rolę odgrywają przede wszystkim w mediach społecznościowych. Kiedyś hashtag był używany tylko na Twitterze, dziś jednak jest wykorzystywany również na innych platformach społecznościowych i, obok Twittera, jest niezwykle skuteczny również na Instagramie. Słowa poprzedzone znacznikiem # wykorzystywane są nie tylko do opisu publikowanych zdjęć. Marki używają hashtagów również w celu budowania wizerunku, prowadzenia akcji promocyjnych, dotarcia do większego grona odbiorców, grupowania treści, czy też wyszukiwania informacji na dany temat. Używane w biznesie w przemyślany sposób, mogą być efektywnym sposobem na zwiększenie zasięgu, czy pozyskanie nowych obserwujących.

Monitoring hashtagów może okazać się niezwykle istotnym narzędziem dla wielu marek. Firmy mogą bowiem w łatwy sposób śledzić organizowane na Instagramie konkursy, monitorować hasła towarzyszące organizowanym przez nie wydarzeniom, obserwować znaczniki wykorzystywane przez konkurencję, czy np. sprawdzać w jakim kontekście dany tag jest najczęściej używany. Monitoring hashtagów jest jednak nadal sporym wyzwaniem dla firm. Sam Instagram umożliwia jedynie sprawdzenie wyników dla jednego wyrażenia poprzedzonego znacznikiem #.
W NapoleonCat poszliśmy znacznie dalej. Udostępniliśmy nie tylko monitoring hashtagów (i to do 5 jednocześnie), ale również możliwość natychmiastowej interakcji z instagramowiczami wykorzystujący interesujący nas hashtag.

 

Czytaj dalej

Ranking: najpopularniejsze marki bieliźniane na Facebooku i Instagramie

Kasia Kowalczyk , 9 lutego 2017

Bielizna na Facebooku i Instagramie-ranking najpopularniejszych marek bieliznianych na Facebooku i Instagramie_analityka social media w NapoleonCat

Walentynki są osobliwym świętem i wyjątkowym dniem w roku. Przez niektórych uwielbiane i wyczekiwane, przez innych natomiast zupełnie ignorowane, nie mogą być jednak niezauważone. Choćby ze względu na liczne akcje promocyjne i działania marketingowe marek, które od lat uwzględniają to święto w swoich strategiach komunikacyjnych. Jedną z branż, która o Walentynkach mówi ze sporym wyprzedzeniem, często oferując nawet specjalne kolekcje z okazji tego święta, jest branża bieliźniana. Postanowiliśmy sprawdzić, które marki zdobyły serca użytkowników Facebooka i Instagrama oraz jakie akcje prowadzą w tych kanałach społecznościowych.

Czytaj dalej

Raport: polskie marki modowe w internecie

Robert Stalmach , 6 lutego 2017

Raport_polskich_marek_modowych_w_social_media_Newspoint

Polskie marki modowe mogą pochwalić się coraz lepszą sprzedażą na rynku pełnym tanich, sieciówkowych ubrań. Jak się jednak okazuje młode polskie brandy poza szyciem modnych i dobrych jakościowo ciuchów, szyją także dobre story w internecie, szczególnie w social media. Agencja monitoringu mediów Newspoint, wraz z Mustache.pl i NapoleonCat, przeprowadziła badanie dotyczące aktywności polskich brandów modowych w internecie i wyłoniła firmy modowe, które są najbardziej widoczne w polskiej sieci.

Topową marką okazało się Mosquito. Sieć posiada ponad 80 tysięcy followersów na Instagamie i blisko 601 tysięcy fanów na Facebooku. Co prawda są marki, które mają więcej fanów, np. Yeah Bunny, którą na Instagramie obserwuje blisko 125 tys. osób, jednak to co wyróżnia Mosquito i dzięki temu daje mu laur pierwszeństwa, to interakcje fanów, którzy bardzo chętnie komentowali i lajkowali posty tej marki, jak również oraz udostępniali jej treści na swoich profilach. Co zapewniło Mosquito taki wynik? Topowe posty związane były z rabatem, któremu towarzyszyły często hasła: (rewolucja, zakupy123, rabat, darmóweczka), wpisy dodatkowo wzbogacano memami. Dużą interakcyjność na umieszczane wpisy wywołało z pewnością także włączenie się do promocji Mosquito znanej dziennikarki – Doroty Wellman, która w jednym z programów Dzień Dobry TVN prezentowała się w koszulce marki z napisem „ŁOBUZIARA”. Marka Mosquito wykazała się również największym zapałem, jeśli chodzi o liczbę zamieszczonych znaczników. Hashtagi: #skleponline, #mosquitopl oraz #zakupyonline pokazały się łącznie pod 322 postami.

Czytaj dalej