Nowe raporty porównawcze dla stron konkurencji na Facebooku

Kasia Kowalczyk , 19 września 2017

Umiejętność obserwowania i analizowania działań konkurencji w mediach społecznościowych jest niezwykle ważną kwestią w marketingu. Kanały społecznościowe firm konkurencyjnych są cennym źródłem informacji – o ich planach rozwojowych, priorytetach, przyjętej strategii biznesowej. Są również skarbnicą wiedzy o potrzebach, pomysłach i opiniach naszej grupy docelowej. Mogą być zatem źródłem pozyskiwania inspiracji, które pozwolą na poprawę jakości Twoich produktów, czy usług. Analiza konkurencji pozwala również zaobserwować panujące trendy, testować wdrażane przez nich rozwiązania, uczyć się na ich błędach. Więcej szczegółów o tym, w jaki sposób śledzić działania rynkowych rywali na Facebooku, znajdziesz w jednym z naszych ostatnich artykułów na naszym blogu.
Zarówno analiza, jak i raportowanie działań konkurencji może okazać się zajęciem czasochłonnym. Dlatego też postanowiliśmy zautomatyzować ten proces, wprowadzając do NapoleonCata możliwość automatycznego generowania cyklicznych raportów porównawczych dla stron konkurencji na Facebooku. Dodatkowo zmieniliśmy również ich wygląd, czyniąc je bardziej czytelnymi.

Czytaj dalej

Moderacja kanałów YouTube dostępna w NapoleonCat

Kasia Kowalczyk , 8 września 2017

Stało się! Od dziś w skrzynce odbiorczej NapoleonCata, oprócz wiadomości z Facebooka, Twittera, Instagrama i Messengera, znajdziesz również te z YouTube – przy pomocy Inboxa możesz moderować komentarze subskrybentów zarządzanych przez Ciebie kanałów. Wystarczy dodać je do Inboxa i włączyć pobieranie treści, korzystając z żółtego przełącznika umieszczonego przy nazwie kanału. Użytkownicy, którzy mieli już podłączone do NapoleonCata zarządzane kanały na YouTube, automatycznie zobaczą je na liście profili dostępnych w Inboxie.

moderacja kanałów YouTube w skrzynce odbiorczej NapoleonCat

 

Czytaj dalej

Najpopularniejsze blogi podróżnicze na Facebooku i Instagramie w Polsce

Kasia Kowalczyk , 23 sierpnia 2017

Ranking najpopularniejszych blogów podróżniczych na Facebooku i Instagramie

 

W drugiej połowie lipca sprawdzaliśmy, jak radzi sobie branża turystyczna na Facebooku. Opracowaliśmy wówczas ranking najpopularniejszych stron związanych z turystyką wyjazdową oraz najbardziej lubianych biur podróży. W lipcowym zestawieniu nie zostały jednak uwzględnione blogi podróżnicze, a to właśnie one są często źródłem inspiracji i informacji o ciekawych kierunkach i miejscach wartych zobaczenia. Dlatego też dzisiejszy ranking został w całości poświęcony właśnie im. Przyjrzeliśmy się, które z nich cieszą się największym zainteresowaniem użytkowników Facebooka, a które zdobyły największą popularność na Instagramie.

Czytaj dalej

Jak monitorować konkurencję na Facebooku

Kasia Kowalczyk , 18 sierpnia 2017

 

Biznes jest trochę jak sport – najważniejsze, żeby cały czas pozostać w grze. Jednak najbardziej satysfakcjonujące są sukcesy i oczywiście wygrana. W biznesie, podobnie jak w sporcie, niezwykle istotna jest również znajomość konkurencji – wiedza nad czym pracują, jakie mają plany, jakie są ich silne i słabe strony, jak jest ich strategia działania, jakie stosują taktyki. Konkurencja jest skarbnicą danych marketingowych. Monitorując ich działania i ich wyniki możesz lepiej poznać odbiorców i ich potrzeby oraz skuteczne sposoby komunikacji z nimi. Dotyczy to również działań w mediach społecznościowych. Na szczęście istnieją łatwe sposoby na badania konkurencji i analizowania osiąganych przez nich rezultatów.

Czytaj dalej

Proces akceptacji treści w mediach społecznościowych

Grzegorz Berezowski , 12 sierpnia 2017

Odpowiedzialność za treści publikowane w mediach społecznościowych jest wysoka. Marki oraz obsługujące je agencje przekonują się o tym czasem niestety bardzo boleśnie. Gdy na profilu społecznościowym pojawią się nieodpowiednie treści, zwykle okazuje się, że zawinił proces, a ostateczną odpowiedzialność zaczyna się przerzucać niczym gorący kartofel. Często takim nieprzyjemnym sytuacjom można zapobiec wykorzystując narzędzia, które formalizują i usprawniają cały proces tworzenia, akceptacji i publikacji treści. A po wszystkim umożliwiają prześledzenie krok po kroku tego, co, kiedy i kto robił. Czytaj dalej

Branża turystyczna na Facebooku w Polsce – ranking najpopularniejszych stron

Kasia Kowalczyk , 18 lipca 2017

branza-turystyczna-na-Facebooku-w-Polsce-lipiec2017-ranking-NapoleonCat

Turystyka jest niezwykle istotną branżą w internetowym biznesie. Również w mediach społecznościowych, które wręcz zmieniły wymiar podróżowania. Stało się ono bowiem czynnością jeszcze bardziej publiczną, którą bardzo chetnie dzielimy się na Facebooku, czy Instagramie. Pytamy znajomych o miejsca warte odwiedzenia, zbieramy rekomendacje, dzielimy się ciekawymi ofertami, umieszczamy opinie i recenzje hoteli, restauracji, tour operatorów, dzielimy się swoimi planami wakacyjnymi, publikujemy wpisy w trakcie wczasów, meldujemy się w miejscach na Facebooku, a często już nawet na lotniskach. W związku z okresem wakacyjnym i rosnącą popularnością tematyki turystycznej w mediach społecznościowych, opracowaliśmy ranking najpopularniejszych stron związanych z branżą wyjazdową. Zestawienie uwzględnia operatorów, agentów i pośredników turystycznych, jak również facebookowe strony serwisów rezerwacyjnych, wyszukiwarek ofert turystycznych, przelotów, czy miejsc noclegowych itp. W rankingu nie zostały uwzględnione strony przewoźników ani linii lotniczych, hoteli, blogów podróżniczych, ani też strony, na których można znaleźć opisy ciekawych do zwiedzenia miejsc, czy relacje z wypraw.

Czytaj dalej

Nowa twarz NapoleonCata

Kasia Kowalczyk , 4 lipca 2017

Ostatnie miesiące były dla NapoleonCata czasem intensywnych zmian. Od początku tego roku wprowadziliśmy do naszego narzędzia kilka istotnych usprawnień funkcjonalnych i nowych opcji. Udostępniliśmy naszym użytkownikom mechanizm umożliwiający aktywny monitoring hashtagów na Instagramie, poszerzyliśmy działanie reguł umożliwiających automatyczną moderację treści na Facebooku, udostępniliśmy monitoring internetu dzięki integracji z Brand24. Największą zmianą ostatnich miesięcy było wprowadzenie Inboxa, czyli social mediowej skrzynki odbiorczej, która zyskała odświeżony wygląd, nowe opcje, a przede wszystkim stała się bardziej przyjazna w obsłudze dla naszych użytkowników. Dziś wprowadzamy jeszcze istotniejszą zmianę, pokazując nową twarz NapoleonCata w postaci odświeżonej identyfikacji wizualnej marki.

Czytaj dalej

Gdzie na kawę i ciacho? Ranking najpopularniejszych kawiarni i cukierni na Facebooku w Polsce.

Kasia Kowalczyk , 13 czerwca 2017

najpopuklarniejsze-kawiarnie-i-cukiernie-na-Facebooku-w-Polsce_ranking-NapoleonCat

W zeszłym miesiącu opracowaliśmy zestawienie 50 najpopularniejszych restauracji i barów na Facebooku w Polsce. Tym razem postanowiliśmy sprawdzić, które kawiarnie i cukiernie cieszą się największym zainteresowaniem użytkowników. W rankingu tym zostały uwzględnione zarówno sieci kawiarni, jak również niewielkie lokale serwujące małą czarną i inne odmiany tego aromatycznego napoju. W zestawieniu uwzględniliśmy również cukiernie. Jak wynika bowiem z badania Café Monitor 2016 ARC Rynek i Opinia, ponad połowa kawoszy, wybierając miejsce na wypicie swojego ulubionego napoju, kieruje się również dostępną w nim ofertą deserów. Zgodnie z danymi z przeprowadzonej przez ten instytut badawczy analizy, najpopularniejszymi sieciami kawiarni w połowie zeszłego roku były: Starbucks, Costa Coffee, Coffeeheaven, Tchibo oraz McCafé.
A jak wygląda popularność kawiarni i cukierni na Facebooku w Polsce?

Czytaj dalej

Automatyczna moderacja treści na Facebooku teraz dostępna we wszystkich językach

Kasia Kowalczyk , 8 czerwca 2017

automatyczna-moderacja-tresci-na-Facebooku

Kontrolowanie treści pojawiających się na biznesowych stronach na Facebooku jest niezwykle istotne z punktu widzenia zarządzania wizerunkiem i reputacją marki. Proces ten może być jednak niezwykle czasochłonny. Często moderatorzy spędzają zdecydowaną większość czasu na usuwaniu obraźliwych, czy niepożądanych komentarzy i postów umieszczanych na stronach ich marek. Nie zawsze jednak mają możliwość natychmiastowej reakcji. Brak sprawnego zarządzania treściami pojawiającymi się na Twojej stronie na Facebooku może mieć bardzo niepożądane konsekwencje. Nawet jeden nieprzychylny komentarz może odegrać ogromne znaczenie, przeradzając się w przepełnioną krytyką dyskusję, a nawet kryzys wizerunkowy. Dla wielu firm niemożliwe jest jednak zatrudnienie kolejnych moderatorów i obsługa ich stron w systemie 24/7. NapoleonCat ułatwia zarządzanie tym procesem, udostępniając swoim użytkownikom funkcję automatycznej moderacji treści. Umożliwia ona zdefiniowanie konkretnych działań wobec postów na stronie, komentarzy, prywatnych wiadomości oraz komentarzy do ukrytych postów na Facebooku. NapoleonCat może automatycznie odpowiadać na prywatne wiadomości, ukrywać komentarze trolli i obraźliwe posty. Dziś funkcja automoderacji została rozbudowana i działa we wszystkich językach (a właściwie na wszystkie znaki) – niezależnie od tego, czy umieszczona treść jest napisana cyrylicą, w alfabecie łacińskim, arabskim, czy innym. Dodatkowo funkcja automoderacji została przeniesiona do Inboxa i przeszła redesign.

Czytaj dalej

Dzień Matki na Instagramie – analiza hashtaga #dzienmatki

Kasia Kowalczyk , 29 maja 2017

analiza-hashtaga-dzien-matki-na-Instagramie_analityka-Instagrama-w-NapoleonCat

Obchodzony w minionym tygodniu Dzień Matki odbił się sporym echem w mediach społecznościowych. Na Instagramie pojawiały się przeróżne grafiki z życzeniami, czy te wyrażające wdzieczność i miłość do mam, zdjęcia z dzieciństwa, czy po prostu fotografie w towarzystwie mam. Z tej okazji postanowiliśmy przeprowadzić analizę hashtaga #dzienmatki na Instagramie. Uwzględniliśmy w niej wpisy zawierające monitorowany hashtag, interakcje, jakie wywołały, jak również najpopularniejsze posty i najbardziej aktywnych autorów tych wpisów.

Czytaj dalej